Érdemes többet megtudni arról a felhasználóról, akitől online vásárolunk. Egyre többen használják a közösségi online felületeket vásárlásra is. Azon túl, hogy rendkívül kedvező ajánlatokkal, és a kényelmes vásárlás ígéretével is kecsegtet, biztonsággal akkor vásárolhat igazán a fogyasztó, ha elég körültekintően jár el. A Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság összeállította, mire érdemes figyelni, ha közösségi oldalakról vásárolunk.
Forrás: Nemzeti Fejlesztési Minisztérium
"Jelenleg is folyó hatósági ellenőrzések
Mivel egyre többen vásárolnak online felületekről, a fogyasztóvédelmi hatóság is kiemelt figyelmet fordít a szektor ellenőrzésére. A hatósági ellenőrzés eredményességét egy internetes, úgynevezett IT labor is segíti. A vizsgálat kiterjed a közösségi oldalakon értékesítő vállalkozásokra is.
Tájékozódjon az eladó kiléte felől!
Tudjuk meg, kitől vásárolunk! Ez sokszor nem olyan egyértelmű, mint az első látásra tűnik. Előfordul, hogy magyar nyelvű a felhasználó fiókot létrehozó webáruház, vagy a weboldal domainje „.hu”-ra végződik, mégis a mögötte álló cég nem Magyarországon van. Ez pedig megnehezítheti panasz esetén az ügyintézést. Az is gyakran visszatérő probléma, hogy" ... >>
INGYENES TUDÁSTÁR: Az e-Kereskedelem és az e-Business Magyarországon
| szakmai anyagok | Hasznos webes eszközök | Szakirodalom | Állás |
Javasolj - Használd - Oszd meg!