Másodjára rendezik meg hazánkban a nemzetközileg nagyobb hagyományra visszatekintő programot, a World Usability Day-t, vagyis a Használhatóság világnapját. Az eseményt először a Használhatósági Szakértők Szövetsége (Usability Professionals’ Association) hirdette meg 2005-ben. Az esemény arra hívja fel a figyelmet, hogy a használhatóság mennyire fontos összetevője sikereinek, mindennapjainknak és elégedettségünknek, és ezért fontos időt, pénzt és energiát szánni kutatására és alkalmazására. A használhatóság napját minden november második hetében tartják meg, világszerte számos országban.
Mindannyian találkoztunk már nehezen és ügyetlenül használható termékekkel, technológiákkal, amelyeket kényelmetlen volt használni és kézbe venni, vagy akár olyan weboldalakkal, amelyeket rövid használat után idegesen és feszülten hagytunk el. Céljainkat eszközökkel érjük el. Ha tárgyaink, eszközeink könnyen használhatók, akkor mintegy észrevétlenül segítenek bennünket abban is, hogy életünkben több sikert érjünk el és örömtelibbek legyenek mindennapjaink. Az egyszerűség és a letisztult, átgondolt megvalósítás a hatékonyság magabiztosságát adja nekünk. A használhatóság célja, hogy az ajtó könnyedén és egyértelműen nyíljon, az autóban minden kézre álljon, a weblapon zökkenőmentesen intézhessük ügyeinket. A használhatóság azonban nem magától értetődő, ezért kell rajta nap mint nap dolgoznunk, eszközeinket egyre tökéletesebbé, emberbarátabbá tennünk.
Az esemény helye és ideje
Menta Terasz fedett kerthelyiség.
Cím: 1027 Budapest, Margit körút 14.
Időpont: 2010. november 10., 18:00 és 22:00 óra között
Az este során rövid, 5-5 perces előadásokat tartanak a téma hazai ismerői, képviselői, a gyakorlati szakemberektől kezdve az egyetemi oktatókig.
Az előadások 19:00 órakor kezdődnek.
A tervezett program
A használhatóság keretei – Polgár Péter Balázs (ELTE)
Ne azt add, amit kérek, hanem amit szeretnék! – Pónya Judit (FatDUX Budapest, SZTE)
Üzleti célok és használhatóság – Vecsei László e-kereskedelmi- és online marketing szakértő
Jelentős eladási hatékonyságnövelés néhány nap munkával – Rung András webergonómiai tanácsadó
Hardver amortizáció és megelőzése – Almásy Csilla
Mire használhatók az online közvetített közösségek? – Fehér Katalin (Web and Use)
Tesztelési lehetőségek a website fejlesztés során – Herendy Csilla (Corvinus, Web and Use)
Affordanciák a Preziben – Laufer László (prezi.com, BME)
Perszonák használata az Autodesknél – Udvardy Dávid (prezi.com)
A program a http://lanyrd.com/2010/
További információ
http://lanyrd.com/2010/
http://www.worldusabilityday.
http://www.facebook.com/WUDhu?
Kapcsolódó poszt a rendezényről Palócz István drupal tanácsadó, programozó tollából:
Használhatóság világnapja
Vecsei László hírblog tudástára az eKeresekedelem, eCommerce, magyar e-kereskedelem, webáruházak, online marketing, valamint a magyarországi könyvkereskedelem tárgykörökben. Elérhető: vecseilaszlo.blog.hu címen.