Az eddigi bejegyzésekben olvashattunk a tervezés különböző elméleti megoldásairól, melyek lehet, hogy néha egy kicsit száraznak tűntek, de alapjában véve, útmutatót nyújtottak és nyújtanak a terv gyakorlati megalkotásához.
Forrás: Vastag blog - gondolkodók klubja
Szerző: Vastag László
Valójában mi is a terv?
A terv a te elképzeléseidről, céljaidról szól, melyet papírra vetsz azért, hogy útközben ellenőrizhesd annak megvalósulását és esetleg módosítsd annak érdekében, hogy még az esetleg megváltozott körülmények és feltételek mellett is megvalósuljanak.
Amikor tervet készítesz te vagy a vállalkozó, aki játszadozol a „mi lenne, ha” elképzeléseivel, de te vagy a menedzser aki a problémákra koncentrál és mindent a helyére szeretne rakni, és ha te vagy a szakember is, akkor arra is gondolnod kell, hogy neked kell mindezt hamarosan megvalósítani.
Egyszerű szavakkal élve te vagy egy személyben aki álmodik, aki idegeskedik és kérődzik is a dolgokon.
A gazdaságban a terveket általában üzleti tervnek nevezzük.
Mi is az üzleti terv ?
Az üzleti terv a vállalati kockázat kezelésének egyik eszköze és egy új ötlet megvalósíthatóságának vizsgálata. Szépen hangzik, tudom, de még mindig bonyolult és nem egészen érthető, ezért a következőkben megpróbálok a lehető legegyszerűbb módon végigvezetni egy üzleti tervet, melyet bármikor elkészíthetsz önmagadnak, ha nem másért, akkor csak azért, hogy megbizonyosodj arról a tényről, hogy a dolgok a rendes kerékvágásban mozognak.
Na, de fogjunk hozzá!
Amennyiben hivatalos üzleti tervet készítünk, azt mindig" ... >>
A bejegyzés következő része: Az üzleti terv elkészítése - tervünk tárgya és koncepciója
Vecsei László hírblog tudástára az eKeresekedelem, eCommerce, magyar e-kereskedelem, webáruházak, online marketing, valamint a magyarországi könyvkereskedelem tárgykörökben. Elérhető: vecseilaszlo.blog.hu címen.