Idén karácsonykor a Kindle ekönyvolvasó volt az Amazonon a karácsony slágere, és a könyvgyártás történetében először az internetes áruház több könyvet adott el digitalizált változatban, mint nyomtatott formában. Bár jó karácsonyi meglepetésnek tűnhetett az elektronikus könyvolvasó, de a sietve megvett ajándék több bosszúságot okozhat, mint amennyi örömöt. Aki nem akarja későbbi pénzköltésre kényszeríteni a családtagjait, inkább kivár.
Forrás: Index
Szerző: Tóth Balázs
"Nagyon jól alakul az elektronikus könyvolvasók hazai piaca. Egyre nagyobb kínálatból válogathatunk, és akciók csábítják vásárlásra a digitálisan fejlett könyvmolyokat. Az egyik legfrissebb ajánlat a Magyar Telekom hatvanezer forintos Hanvon N516 könyvolvasója, amit a társaság előfizetői havi ötezer forintos részletre is megvehetnek, ha 12 havi hűséget vállalnak. Ez jó ár, ha azt nézzük, hogy a többi 70-100 ezer forintba kerül. De még így sem biztos, hogy megéri.
De ne rohanjunk ennyire előre, először nézzük, hogy mit tud a Magyar Telekom kütyüje. A Hanvon N516 nagyon egyszerű, nagyjából ugyanazt adja, mint a rivális gyártmányok. Elektronikus papírból készült 5 hüvelyes kijelzőjén 800x600 képpont jelenik meg. Vagy usb-n másolunk rá könyveket, vagy kihúzzuk a memóriakártyát, és átdugjuk a számítógépbe. Menüje angol nyelvű, de az ékezetes betűket szépen megjeleníti.
Háromszáz ingyenes könyv van az olvasón, teljesen fölöslegesen. Honnan tudja a Magyar Telekom, hogy milyen könyveket olvastam, és miket szeretnék még elolvasni? Sehonnan. Amíg nem lesz internetes kapcsolat az eszközben, nem is fogja megtudni. Szerencsére a Hanvon nyílt eszköz, azaz bármilyen pdf, txt és html formátumú szöveg felmásolható rá.
A Magyar Telekom és a szerzők szempontjából nem szerencsés, hogy" ... >>
Vecsei László hírblog tudástára az eKeresekedelem, eCommerce, magyar e-kereskedelem, webáruházak, online marketing, valamint a magyarországi könyvkereskedelem tárgykörökben. Elérhető: vecseilaszlo.blog.hu címen.