Pénzmozgás a kibertérben
Forrás: hvg.hu
Az egyre nagyobb népszerűségnek örvendő virtuális világok a kapcsolattartás és a játék lehetőségén túlnőve ma már emberek ezreinek nyújtanak biztos megélhetést. Emellett azonban komoly gazdasági viszonyok alakulnak ki a virtuális térben, amelyek akár a való világ pénzmozgásait is befolyásolhatják. Hogy milyen módon, az cikkünkből kiderül.
Az üzleti indíttatású virtuális világok 90 százaléka másfél éven belül kudarcba fullad, hiába köszönhető számos ígéretes technikai előrelépés e fejlesztéseknek, írta a hvg.hu a Gartner piackutató cég idén májusban kiadott jelentéséről.
Steve Prentice, a cég elemzője egy május 15-én kiadott sajtónyilatkozatban úgy fogalmazott, hogy a virtuális világok révén a weboldalakból "webhelyek" lesznek, a sikeres virtuális jelenlét pedig az embereknek köszönhető, nem a realisztikus grafikának vagy a valós világot idéző fizikai törvényszerűségeknek; ezek legföljebb az ezt igénylő specifikus közösségek körében érhetnek el sikereket.
Ennek ellenére a több száz vagy akár több ezer játékost megmozgató online szerepjátékok (Massively Multiplayer Online Roleplaying Game – MMORPG) nem csak a videojátékokért rajongó közönséget célozzák. Kétségtelen, hogy jelentős az a réteg, amelyik szinte minden szabadidejét a monitor előtt tölti, sőt, az ilyen játékok akár komoly függőséget is okozhatnak. Ám akad jópár olyan felhasználó is, aki valóban csupán szórakozásnak tekinti ezeket a világokat és csak annyi időt tölt el bennük, amennyit egy hétköznapi videojátékkal töltene. De még így is – a játék természetéből adódóan – részesévé válik a virtuális világban kiépülő társadalmi és gazdasági viszonyoknak, amelyek egy bizonyos szint után már szerves részévé válnak az adott világban mozgó játékos karakterek (avatárok) életének, s egy idő után megkerülhetetlenné válnak. A virtuális világok gazdaságát irányító folyamatok pedig hasonlóképpen működnek, mint a valódi életben ... >>
A bejegyzés trackback címe:
https://vecseilaszlo.blog.hu/api/trackback/id/tr7525292
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Nincsenek hozzászólások.