A Google már megint olyan tartalom közreadásából profitál, amelynek az előállításához nem volt semmi köze - némi rosszmájúsággal akár így is bemutathatnánk a vállalat új szolgáltatását.
Forrás: Népszabadság Online
"A keresőóriás ezúttal a médiapiacra tette be a lábát, mégpedig angol nyelvű lapok archívumainak digitalizálásával és kereshetővé tételével. Hogy a dologban a Google számára mi az üzlet, az világos (a Google Newsen belül elérhető News Archive-keresések egy része fizetős, a találatokhoz pedig a program hirdetéseket párosít a tartalom alapján), az viszont kevésbé egyértelmű, hogy a lapok miért látnak fantáziát az ötletben.
De hogy látnak, az kétségtelen: eddig többtucatnyi amerikai újság vállalta az együttműködést.
Bár a Google csak most jelentette be, a lehetőség az USA-ban valójában már két éve elérhető, és azóta zajlik az archívumok beszkennelése is (itt egyébként egy intelligens szkennelésnek nevezett módszert használnak: a címek linkként működnek, ugyanakkor megmarad az eredeti betűtípus, tördelés, illusztrálás, sőt még a hirdetések is változatlan formában olvashatók). A költségeket a vállalat állja, a kiadók csupán a nyersanyagot és a szükséges szerzői jogi engedélyeket adják. A "nagyok" közül eddig egyebek között a The New York Times, a The Washington Post és a Times állt be a sorba, a kevésbé ismert orgánumok közül pedig például a Québec Chronicle-Telegraph, Észak-Amerika legrégebbi, 244 éves újságja is olvasható már az interneten, méghozzá a kezdetekig visszamenően. Eddig mintegy 100 kiadvány több millió cikke került, illetve kerül be folyamatosan a nagy közös archívumba.
A kezdeményezés egyelőre megosztja a sajtószakmát. A nyomtatott újságok online kiadásait érintő," ... >>
Vecsei László hírblog tudástára az eKeresekedelem, eCommerce, magyar e-kereskedelem, webáruházak, online marketing, valamint a magyarországi könyvkereskedelem tárgykörökben. Elérhető: vecseilaszlo.blog.hu címen.